TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

wstecz

19.09.2023

Z radością podsumowaliśmy kolejną 23. edycję Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, w których brały udział osoby niepełnosprawne z województw: kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego.

Na uroczystość 18 września 2023 roku przybyli podopieczni placówek, przedstawiciele instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, nagrodzeni twórcy prac, rodzice, osoby zaprzyjaźnione ze społecznością Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Okolicznościową refleksją podzielili się:

  • Pan Jarosław Zieliński Poseł Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski
  • Pan Witold Kowalewski Starosta Suwalski
  • Pan Leszek Dec Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Pani Dorota Szczęsna Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Suwałkach
  • Pani Bożena Wojdyło Kierownik Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Nagrody przyznane w konkursie wręczyła Pani Lilianna Anna Zielińska Prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz przedstawiciele Jury w osobach Pani Haliny Mackiewicz i Pani Teresy Nowickiej. Były chwile satysfakcji, chwile radości, ale i wzruszenia.

Podczas uroczystości wspomniano osoby, które w ostatnim czasie odeszły od nas: Śp. Beatę Czereszewską, Śp. Barbarę Bogdzio i Śp. Księdza Wiesława Śliwczyńskiego Proboszcza pw. Św. Wojciecha w Suwałkach.

Nie zabrakło przerywników muzycznych. Wszystkim bardzo podobały się piosenki w wykonaniu Joanny Lejmel z Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz zatańczony na koniec uroczystości taniec

  

  

  

  

 

 

Przegląd współfinansowany jest ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz realizowany dzięki pomocy licznych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Hanna Słuchocka
Kierownik WTZ TPD

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności