TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Pasowanie na Przedszkolaka

20 listopada 2013 roku w Punkcie Przedszkolnym „Krasnoludki” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie odbyła się piękna uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Było to pierwsze w tym roku szkolnym tak wielkie święto, w którym uczestniczyli rodzice i Pani Lilianna Zielińska - Prezes TPD w Suwałkach. Zaproszenie przyjął też „Wafelkowy Dziadek” – Pan, który swe miano zawdzięcza własnoręcznie wykonywanym wafelkom, uwielbianym przez dzieci. Rodzice dumnie patrzyli na swoje pociechy.

W domowej atmosferze dzieci zaprezentowały program artystyczny. W związku z tym, że grupa przedszkolna nosi nazwę „Krasnoludki”, przedszkolaki musiały wykazać się przed „przedszkolną społecznością bajkowych krasnoludków” oraz zgromadzonymi gośćmi różnymi umiejętnościami: recytacją wiersza, śpiewaniem piosenek, sprawnością ruchową, tańcem i samodzielnością podczas zakładania kapci. Po sprawnym wykonaniu wszystkich zadań, dzieci otrzymały czerwone czapeczki – symbol przynależności do grupy Krasnoludków.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało Dyplom Przedszkolaka – Krasnoludka.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i wspólnego biesiadowania, które przygotowali rodzice. Uroczystość zorganizowały wychowawczynie – Maria Grabowska i Hanna Alejster.

6 grudnia do grupy Krasnoludków zawitał Mikołaj. Dzieci były bardzo grzeczne, nauczyły się w przedszkolu różnych piosenek, wierszyków i pląsów i dlatego Mikołaj podarował im wspaniały prezent: KLOCKI!!! Dziękujemy.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto